Apricus AP vákuumcsöves napkollektor
Ausztrál és brit mérnökök kutatásai alapján egy megbízható, hatékony, hosszú élettartalmú napkollektort sikerült megalkotni.
Az Apricus AP vákuumcsöves napkollektor főbb jellemzői:
1. Közös brit-ausztrál tervezés 2. Megbízható, hatékony, ikerüveges vákuumcsövek 3. Réz fűtőcsövek a gyors hőtovábbítás érdekében 4. Egyszerű telepíthetőség 5. Zárt rendszer kialakítható (8 bar-ig) 6. Drain-back rendszerben üzemeltethető 7. Kiváló minőségű, ezüsttel forrasztott réz gyűjtőcső 8. Rozsdamentes acélból készült tartókeret 9. UV-álló, szinterezett alumínium burkolat 10. Svájci minőségi tanúsítvány (SPF), valamint Solar Keymark minősítés
ApricusTM vákuumcsöves napkollektor - műszaki leírás
A fejegység burkolata: Szinterezett alumínium A keret anyaga: 304-es rozsdamentes acél A gyűjtőcső anyaga: C12200 réz Fejegység szigetelése :Préselt üveggyapot - K = 0,043 W/mK Gumitömítések és gyűrűk: UV stabilizált, hőálló szilikongumi Optimális installációs szög: 30-70° Maximális üzemelési nyomás: 8 bar Optimális tömegáram :Csövenként 0,1 liter/perc (1 db AP-30-nál 150-180 l/óra)
Fényvisszaverő panel
Néhány vákuumcsöves napkollektorral ellentétben, az APRICUS™ vákuumcsöves napkollektorok nem használnak fényvisszaverő panelt. Hogy miért?
A fényvisszaverő paneleket arra tervezték, hogy megnöveljék adott számú vákuumos cső elnyelőfelületét úgy, hogy a fényt rátükrözik a csövek hátsó, nem benapozott részére. Ebből kifolyólag a vákuumcsövek közötti távolság nagyobb, hogy a fény bejuthasson a panelig. Elméletileg ez növeli a rendszer teljesítményét, és laboratóriumi körülmények között, egy új, ragyogó fényvisszaverő panel valóban növeli a teljesítményt. De mi történik akkor, ha a panel egy vagy több éves használat után bepiszkolódik, és oxidációs réteg keletkezik rajta? A fényvisszaverő tulajdonság nagymértékben csökken, így a panel teljesítményfokozó hatása is csökken.
Azért, hogy a napkollektor teljes élettartama alatt állandó hőtermelést biztosítson, az APRICUS™ vákuumcsöves napkollektorok nem használnak fényvisszaverő paneleket. Ezek a kollektorok egységnyi felületen több 58 mm-es vákuumos csövet tartalmaznak, melyeket egymáshoz közel helyeznek el, hogy minimalizálják a csövek közt elvesző napenergiát. A csöveknek ez a fajta elhelyezése, a csövek körkörös elnyelőfelületével kombinálva, kitűnő elnyelőfelület/bruttó felület arányt (0,55), és olyan IAM értékeket biztosít, amelyek a délelőtt közepétől egészen késő délutánig lehetővé teszik a magas hőtermelést.
Az ApricusTM vákuumcsöves napkollektorok és tartozik árak
|